nautil logo czarne

Artykuły

Aplikacje SmartHome

Urządzenia smart home to bardzo wygodne rozwiązanie, pomagające w codziennym życiu zarówno osobom niepełnosprawnym jak i pełnosprawnym. Przykładem tego typu urządzeń mogą być automatyczne żaluzje, lampy sterowane za pomocą telefonu, roboty odkurzające, termostaty, itd.. Poniżej przedstawię kilka aplikacji do sterowania nimi.

Grafika przedstawiająca Logo Xiaomi Mi Home

Aplikacja MiHome służy do do zarządzania sprzętem smart home produkowanym przez xiaomi. Aby skorzystać z aplikacji musimy posiadać darmowe konto MI. Sama aplikacja jest darmowa intuicyjna i łatwa w użyciu. Możemy sterować nią zdalnie urządzeniami xiaomi takimi jak Odkurzacze, lampy, a także filtry powietrza, itd.. Dzięki aplikacji możemy także sprawdzić status danego urządzenia, albo automatyzować jego działanie.

Grafika przedstawiająca Logo Google Home

Aplikacja Google Home służy do zarządzania sprzętem smart home. Aby korzystać z aplikacji musimy posiadać darmowe konto google. Sama aplikacja jest darmowa intuicyjna i łatwa w użyciu. Możemy sterować nią zdalnie urządzeniami smart takimi jak Głośniki, lampy, a także kamery, itd.. Dzięki aplikacji możemy także sprawdzić i zmienić status danego urządzenia, albo podejrzeć np. kamery.

Grafika przedstawiająca Logo Samsung SmartThings

Aplikacja SmartThings oferowana przez Firmę Samsung, Jest w pełni darmowa, przejrzysta i prosta w użyciu. Dzięki aplikacji mamy dostęp do zdalnego sterowania urządzeniami Samsung z serii Smart, w naszym domu. Program oferuje możliwość sterowania urządzeniami takimi jak piekarnik, mikrofala, pralka, lodówka, zmywarka. Jeśli jesteśmy niepełnosprawni, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie dla nas aplikacja oraz urządzenia firmy Samsung, ponieważ Samsung oferuje funkcje Smart w największej ilości urządzeń domowych.

Grafika przedstawiająca Logo Apple HomeKit

Aplikacja HomeKit od firmy Apple. Nowoczesna aplikacja do sterowania urządzeniami smart home w naszym domu. Do aplikacji można podłączyć urządzenia które zostały zatwierdzone przez firmę Apple takie jak Oczyszczacze powietrza, lampy, automatyczne zasłony, zamki w drzwiach itd. Więcej o aplikacji Apple możemy przeczytać w naszym innym artykule “SMART HOME dla osoby niepełnosprawnej w oparciu o Apple HomeKit”.