nautil logo czarne

Artykuły

Okulary Envision – wsparcie dla niewidomych i niedowidzących.

 

Ilustracja przedstawia, osoba, która dotyka przycisku, nosi specjalne okulary Envision, umożliwiające włączenie trybu zwiększającego kontrast na ekranie.

W ciągu ostatnich kilku lat zainteresowanie inteligentnymi okularami wzrosło. Firmy takie jak Google wypuściły swoje okulary, które pozwalają użytkownikom odbierać informacje podobnie ja w smartfonie, tuż przed ich oczami. Chociaż tego rodzaju technologia może wydawać się większości ludzi luksusem, warto zadać sobie pytanie: czy inteligentne okulary mogą poprawić jakość życia osób niedowidzących? Pomysł przywrócenia wzroku mógł kiedyś wydawać się science fiction, ale dzięki inteligentnym okularom staje się rzeczywistością. W artykule skupimy się na nowym urządzeniu Envision.

Okulary Envision

Urządzenie to najnowocześniejsza technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję, aby pomóc osobom z wadami wzroku żyć bardziej niezależnie. Dzięki funkcjom, od rozpoznawania tekstu w czasie rzeczywistym po rozmowy wideo. Okulary Envision otwierają drzwi dla przyszłości technologii wspomagających noszenia. To zasilane sztuczną inteligencją inteligentne okulary ze zintegrowaną kamerą i wbudowanymi głośnikami, które przemawiają do świata wizualnego.

Ilustracja przedstawia małe i lekkie monokularowe inteligentne szkło. Wyposażony jest w przezroczysty ekran. Nie ma prawdziwych soczewek, nie ma szkła w okularach.

Lekkie okulary z kamerą i bezpośrednim głośnikiem okulary odczytują tekst i informacje o środowisku, rozpoznają twarze, światło, kolory oraz umożliwiają udostępnianie tych informacji.

Dyskretna, intuicyjna konstrukcja okularów Envision doskonale sprawdza się we wszystkich rodzajach rozpoznawania tekstu, nawet pisma odręcznego, w ponad 60 językach. Opisują sceny, wykrywają kolory i skanują kody kreskowe. Przekazywanie informacji o tym, co jest przed Tobą, pomaganie w wyborze odpowiedniej sukienki i pomaganie w doborze odpowiednich produktów podczas zakupów. Dzięki aparatowi 8-megapikselowy okulary mogą skanować tekst cyfrowy i odręczny z dowolnej powierzchni, takiej jak książki, listy lub etykiety.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że potrzebujesz dodatkowej pomocy, zawsze możesz wezwać swojego ulubionego człowieka. Okulary mają dedykowaną funkcję do wideorozmów z przyjaciółmi i rodziną. Możesz także udostępnić informacje kontekstowe, takie jak Twoja lokalizacja na mapie, aby pomóc Ci w trudnych sytuacjach. Z okularami zawsze będzie wiedzieć, jak si poruszać.

Dzięki funkcjom Wi-F i Bluetooth, okulary umożliwiają użytkownikowi pozostanie w stałym kontakcie z Internetem oraz innymi urządzeniami.  Użytkownicy mogą obsługiwać okulary za pomocą smartfona, aplikacji na iOS lub Androida.

Google Glass Enterprise Edition 2

Ilustracja przedstawia czarne okulary elegancki i dyskretny wygląd.Google Glass 2 to idealne urządzenie do noszenia, które przyśpieszy Twoją pracę ręczną. Firma zaprojektowała inteligentne okulary do biznesowych, która oferuje kilka ulepszonych funkcji aby poprawić współpracę, mobilność, wydajność i efektywność.

Inteligentne okulary są lekkie, odporne na kurz i wodę. Ma nowe ramy bezpieczeństwa, które są wystarczająco trwałe, aby można je było stosować w środowiskach przemysłowych, takich jak hale fabryczne i place budowy. Ma wbudowaną kamerę, która może rejestrować i przesyłać strumieniowo obrazy, co jest przydatne do udostępniania informacji wizualnych między pracownikami.

Ilustracja przedstawia okulary, które są wykonane z lekkiego i wytrzymałego materiału, a ich kształt jest oparty na klasycznych okularach, z jednym szkłem na każde oko. Na prawym okularze znajduje się mały ekran wyświetlający informację, a także kamera i mikrofon.

Dzięki większej baterii i obsłudze Android Enterprise, okulary umożliwiają pracownikom zdalnym i terenowym większą mobilność i elastycznośc. Ma również wbudowany GPS, dzięki czemu możliwe jest lokalizowanie pracowników i śledzenie ich lokalizacji w czasie rzeczywistym. Może to być przydatne w zastosowaniach takich jak logistyka, ochrona lub monitorowanie pracowników w środowiskach wysokiego ryzyka. Dzięki wygodnej konstrukcji, narzędzie to jest praktyczne dla pracowników, którzy muszą wykonywać określone zdania i procesy przez długi czas.