Szukaj
Zamknij wyszukiwarkę

Maciej Budzisz

Ekspert ds. dostępności cyfrowej z 5-letnim doświadczeniem, mający na koncie ponad 500 audytów stron i aplikacji mobilnych.

Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni. Poza pracą profesjonalną, jest pasjonatem sportu i psychologii, co przekłada się na jego funkcję prezesa Stowarzyszenia Aktywne Kosakowo.

Jego zrozumienie technicznych i ludzkich aspektów dostępności pochodzi z połączenia wiedzy zawodowej z zainteresowaniami osobistymi.

Ilustracja przedstawia mężczyznę w koszuli. To Maciej Budzisz, ekspert ds. dostępności cyfrowej.

Wpisy Macieja

Wizyta na siłowni

Wspólny trening na siłowni.

W dniu dzisiejszym cały nasz zespół wziął udział w wspólnym treningu na siłowni. Jak wiadomo, długi czas spędzony przed komputerem nie sprzyja zdrowiu, dlatego zdecydowaliśmy

Ilustracja w poziomej orientacji przedstawiająca osobę z dysfunkcją wzroku korzystającą z czytnika ekranu na laptopie. Na ekranie laptopa widoczne są obrazy z mediów społecznościowych, z których każdy ma mały, unoszący się dymek tekstowy z opisem alternatywnym. W tle znajduje się różnorodna grupa osób, które używają telefonów i laptopów; niektóre z nich wyglądają na zainteresowane, inne uśmiechają się. Atmosfera ilustracji jest inkluzywna, podkreślając znaczenie dostępności w treściach cyfrowych.

Dodawanie tekstu alternatywnego do zdjęć

Z moich obserwacji wynika, że sporo osób przeglądających social media zwraca większą uwagę na treści wizualne, i w dalszej kolejności interesuje się zamieszczanym tekstem. Z

Na zdjęciu widzimy grupę ludzi w pomieszczeniu przypominającym salę konferencyjną lub aulę. Po lewej stronie stoi mężczyzna w ciemnej koszulce, opierający się o stolik z laptopem i mikrofonem, wydaje się obserwować sytuację. W centrum kadru, przed dużym ekranem, na którym wyświetlany jest slajd z tekstem, stoi kobieta w czarnej sukience, która używa języka migowego. Po prawej stronie sceny stoi mężczyzna i kobieta w jasnej bluzce, oboje zwróceni w stronę ekranu. Publiczność składa się z osób siedzących na pomarańczowych krzesłach, które są zwrócone w stronę prezentacji.

A11y – Accessibility – Dostępność

11 stycznia 2024 w gdańskim biurze Objectivity odbyło się inspirujące wydarzenie z serii „A11y – Accessibility – Dostępność”, które wraz z firmą Objectivity mieliśmy zaszczyt

Na zdjęciu widzimy młodą kobietę i chłopca w klasie szkolnej. Kobieta, ubrana w białą koszulę w różowe jednorożce, stoi przy drewnianym biurku, na którym znajdują się różne przedmioty. Trzyma w rękach czarne urządzenie, które wygląda na maszynę do pisania dla osób niewidomych. Obok na biurku widać puszki i inne przedmioty, które mogą być używane do ćwiczeń sensorycznych. W tle widać zieloną tablicę, na której napisano kredą po polsku "To misa", "To słoik", "To mięta" oraz "Tam most". Chłopiec, stojący obok kobiety, ubrany jest w ciemną bluzę z kapturem i patrzy w stronę kobiety, być może oczekując na instrukcje lub uczestnicząc w zajęciach. Na dole zdjęcia znajduje się opis w języku polskim, który wspomina o rozpoznawaniu różnych rodzajów przedmiotów, korzystając ze zmysłów dotyku i słuchu.

Świat Oczami Karoliny: Podróż przez Zmysły

Opis filmu: W tym inspirującym i edukacyjnym filmie dokumentalnym, młodzi widzowie odkrywają świat przez perspektywę Karoliny, niezwykle rezolutnej i inteligentnej niewidomej dziewczyny. Film zaczyna się