nautil logo czarne

Artykuły

SMART HOME a osoba niedowidząca

Zdjęcie przedstawia głośnik przenośny leżący obok telefonu komurkowego z włączoną aplikacją smarthome.

Smart Home tego pojęcia używa się zarówno do opisania skomplikowanych procesów zarządzania całym budynkiem, jak i pojedynczych urządzeń dostępnych dla konsumentów. Inaczej mówiąc, z tłumaczenia jest to inteligentny dom – termin ten coraz bardziej pobudza Naszą wyobraźnie. Inteligentne urządzenia stają się w dzisiejszych czasach dostępniejsze, co sprawia, że użytkownicy co raz częściej po nie sięgają.  Urządzenia te powodują, że codzienne czynności są łatwe, komfortowe, bezpieczne i do wykonania dla każdego.

Ja jako osoba słabowidząca korzystam z urządzeń, które ułatwiają mi funkcjonowanie w mieszkaniu – użytkowanie Smarthome daje mi liczne korzyści. Dla mnie możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniami i energią jest skuteczną alternatywą w „okrojonym świecie” gdzie za pomocą aplikacji łączących(mobilnych) mogę wykonać najprostsze czynności domowe z pozycji iPhona bądź iPad`a.

Urządzenia Smart dają Nam poczucie, że możemy funkcjonować w przestrzeni domowej normalnie – one Nam ułatwiają funkcjonowanie w życiu, a aplikacje, które są dostępne na rynku czy te kompatybilne z HomeKit czy też nie mają czytelne komunikaty, co pozwala na komfortowe użytkowanie danego sprzętu . Należy pamiętaj, że kupując, dany produkt musimy zwracać uwagę na takie rzeczy jak : możliwość połączenia urządzeń czy dostosowana aplikacja. SmartHome to wygoda i nowe spojrzenie na otaczający Nas świat.

Zobacz pozostałe artykuły z cyklu SMART HOME:

  1. https://standardwcag.pl/artykuly/smart-home-a-osoba-niedowidzaca-czesc-i-geneza/

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj inne nasze artykuły.