Smart Home tego pojęcia używa się zarówno do opisania skomplikowanych procesów zarządzania całym budynkiem, jak i pojedynczych urządzeń dostępnych dla konsumentów. Inaczej mówiąc, z tłumaczenia jest to inteligentny dom – termin ten coraz bardziej pobudza Naszą wyobraźnie. Inteligentne urządzenia stają się w dzisiejszych czasach dostępniejsze, co sprawia, że użytkownicy co raz częściej po nie sięgają. Urządzenia te powodują, że codzienne czynności są łatwe, komfortowe, bezpieczne i do wykonania dla każdego.
Ja jako osoba słabowidząca korzystam z urządzeń, które ułatwiają mi funkcjonowanie w mieszkaniu – użytkowanie Smarthome daje mi liczne korzyści. Dla mnie możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniami i energią jest skuteczną alternatywą w „okrojonym świecie” gdzie za pomocą aplikacji łączących(mobilnych) mogę wykonać najprostsze czynności domowe z pozycji iPhona bądź iPad`a.
Urządzenia Smart dają Nam poczucie, że możemy funkcjonować w przestrzeni domowej normalnie – one Nam ułatwiają funkcjonowanie w życiu, a aplikacje, które są dostępne na rynku czy te kompatybilne z HomeKit czy też nie mają czytelne komunikaty, co pozwala na komfortowe użytkowanie danego sprzętu . Należy pamiętaj, że kupując, dany produkt musimy zwracać uwagę na takie rzeczy jak : możliwość połączenia urządzeń czy dostosowana aplikacja. SmartHome to wygoda i nowe spojrzenie na otaczający Nas świat.
Zobacz pozostałe artykuły z cyklu SMART HOME:
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj inne nasze artykuły.
Ekspert ds. dostępności cyfrowej z 5-letnim doświadczeniem, mający na koncie ponad 500 audytów stron i aplikacji mobilnych. Jest absolwentem Akademii Morskiej w Gdyni. Poza pracą profesjonalną, jest pasjonatem sportu i psychologii, co przekłada się na jego funkcję prezesa Stowarzyszenia Aktywne Kosakowo. Jego zrozumienie technicznych i ludzkich aspektów dostępności pochodzi z połączenia wiedzy zawodowej z zainteresowaniami osobistymi.