nautil logo czarne

Artykuły

SMART HOME dla osoby niepełnosprawnej – Apple TV

Ilustracja przedstawia telewizor z włączoną usługą APPLE TV

Rozszerz Swój Telewizor: Apple TV i Funkcjonalność HomeKit

Kolejnym pożądanym przez użytkowników urządzeniem jest Apple TV jest to multimedialne urządzenie, którym możemy zarządzać wieloma aplikacjami. Produkt ten dał Nam możliwość korzy-stania z multimediów w formacie 4K HDR z dźwiękiem Dolby Atmos. Można stwierdzić, że za po-mocą tego urządzenia Apple poszerzamy funkcjonalność naszego telewizora. Za pośrednictwem AppleTv możemy również sterować innymi naszymi smart sprzętami, które znajdują się w głównej aplikacji Home – możemy nimi sterować i ustawiać z poziomu telewizora używając, np. pilota z ze-stawu czy naszych iPhonów. Użytkownik Apple TV może ustawić funkcję „wychodzenia z domu”, czyli robimy Nasz domowy harmonogram – ustawiamy kiedy, ktoś wychodzi z domu i automatycznie Apple TV się wyłącza i na odwrót. Tym urządzeniem możemy sterować całe HomeKit z zewnątrz – co jest ogromnym atutem, ponieważ gdy nie ma nas w domu jesteśmy w stanie zabezpieczyć cały dom – Alternatywą do tej funkcjonalności jest HomePod lub iPod.

Apple TV: Multimedialne Centrum Sterowania w Twoim Smart Home

Kolejnym plusem jest niewątpliwie opcja klonowania ekranu, czyli to co jest na naszym smartfonie pojawia się na dużym ekranie telewizora – w formie bezprzewodowej. Możemy również podłączyć Naszą chmurę i wyświetlać zdjęcia, niestety są one w mniejszym formacie co często powoduje efekt zamazania. Łatwy dostęp do transmisji na żywo, przyjemny i miły sposób oglądania filmów. Możemy wypożyczyć lub wykupić film na własność za pośrednictwem AppleTv, ale także aplikacje typu Netflix czy HBOGO są dostępne w AppleTv.

Możemy w łatwy sposób poruszać się na nich, dodatkową opcją dla osób z dysfunkcją wzroku jest funkcja mowy, która mówi Nam tytuły filmów, programów czy seriali. Należy zaznaczyć, że opcja mowy działa również w innych aplikacjach. Używając, Apple TV mamy dostęp do Apple TV+, programów, aplikacji, czy gier – to wszystko znajduje się w jednym miejscu!. Apple TV jest dla naszego Smart Home centralą, co oznacza, że wszystkie nasze urządzenia podłączone do Home są(bądź mogą być!) sterowane z jednego źródła.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj inne nasze artykuły.