nautil logo czarne

Artykuły

SMART HOME dla osoby niepełnosprawnej – monitoring mienia

Ilustracja przedstawia inteligentną kamerkę. Kamera jest małych rozmiarów, koloru białegoBezpieczeństwo i Monitoring: Kamera Aqara Hub G2H w Świetle Apple HomeKit

Jeśli chodzi o Domowy monitoring, to polecam kamerę: Aqara Hub G2H , która również współpracuje z systemem Apple HomeKit. To inteligentne urządzenie smart działa w standardzie z Naszym Wi-Fi rejestruje otoczenie pod kontem 140 stopni w jakości Full HD co daje pełen podgląd w ostrości obrazu. Za pośrednictwem aplikacji Agara Home możemy sterować Naszą kamerą w łatwy i wygodny sposób co sprawia, że możemy czuć się bezpiecznie – wiedząc, że kamera ma liczne czujniki monitorujące ruch. Kamera może monitorować obraz nawet nocą przy znikomym świetle dzięki wbudowanym diodom IR. Dodatkowo, inteligentny system umożliwia rozpoznawanie twarzy, co skutkuje natychmiastowym powiadomieniem posiadacza urządzenia w przypadku braku rozpoznania twarzy.

Bezpieczeństwo i Monitoring Domu z Aplikacją Aqara Home

Z pozycji naszego smartfona (czy innego urządzenia mobilnego) możemy ustawić miejsca, które kamera ma monitorować, a które nie. Kamera ma czujnik ruchu co powoduje, że aplikacja wysyła informacje o wykryciu ruchu, a także wysyła powiadomienia kiedy ktoś otworzy drzwi. Osoba z dysfunkcją wzroku może czuć się bezpiecznie mając, w domu taki inteligentny sprzęt, który jest dostosowany do potrzeb każdego użytkownika. Ważne jest to, aby zaznaczyć, że aplikacja Agara Home działa nie tylko w stystemie iOS, ale również i na Androidzie.
Niewątpliwie atutem jest to, że sama konfiguracja urządzeń kompatybilnych z HomeKit jest szybka, łatwa, ponieważ aplikacja wysyła Nam co i jak mamy robić, aby osiągnąć wyznaczony cel – krok po kroku w tworzeniu smart home.

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj inne nasze artykuły.