nautil logo czarne

Artykuły

SMART HOME dla osoby niepełnosprawnej – termostat grzejnikowy

Ilustracja przedstawia biały termostat grzejnikowy
Odpowiednim urządzeniem dla osoby słabowidzącej jest inteligentny termostat grzejnikowy marki Eve Thermo . Produkt ten tak samo jak poprzednie jest dostosowany do systemu iOS, wystarczy dodać urządzenie do ikony Dom. Ułatwienie jest takie, że producent dorzuca kod QR do opakowania co sprawia, że sama konfiguracja jest bardzo szybka. Ten sam kod QR znajduje się na samym termostacie w postaci małej naklejki. Do tego urządzenia poleca się również czujniki do okien i drzwi DOOR AND WINDOWS z tej samej firmy.

O tyle jest to wygodne, że gdy chcemy wywietrzyć mieszkanie i mamy czujnik zamontowany na oknie to po otwarciu okna automatycznie wyłącza Nam się głowicę termostatu – po ponownym zamknięciu okna ona sama się uruchamia i na-stępuje proces grzania(producent do zestawu dołącza odpowiednie baterie). Możemy temperaturę ustawić ręcznie, ale najprostszym w moim przypadku jest ustawienie jej za pomocą aplikacji, w której mogę ustawić poziom ciepła w zależności od pory dnia, czy dnia tygodnia. W aplikacji mamy dostępne harmonogramy np możemy ustawić termostat jak ma grzać kiedy mamy wolne, a inaczej jak nas nie ma w domu.

Pożyteczną funkcją jest niewątpliwie możliwość ustawienia własnego harmonogramu dnia, tygodnia etc. Precyzyjnie możemy sterować temperaturą z pozycji iPhona jak i Apple Watch`ai nie są na potrzebne inne osoby. Dla wszystkich osób z dysfunkcją wzroku ten produkt byłby odpowiedni ze względu na nie skomplikowaną obsługę i możliwość ustawienia temperatury w pomieszczeniach dopasowując, ją do swoich potrzeb. Inne urządzenie z tej firmy jest inteligentny czujnik jakości powietrza, który ma wbudowany czujnik temperatury i wilgotności – działa na tej samej zasadzie co pozostałe w/w produkty.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj inne nasze artykuły.