nautil logo czarne

Artykuły

SMART HOME dla osoby niepełnosprawnej – Wideodomofon

Ilustracja przedstawia wideodomofon monitor dotykowy głośnomówiący z ekranem wbudowanym Wifi.

Wideodomofon Classe 300X13E co to jest?

Classe 300X13E jest innowacyjnym modelem wideodomofonu głośnomówiącego, który można obsługiwać ze smartfonów z systemem operacyjnym Android lub iOS. Wystarczy zainstalować darmową aplikację Door Entry, dostępną w Google Play lub App Store. Dzięki łączności Wi-Fi komunikuje się z aplikacją na smartfonie.

Wideodomofon to urządzenie, które pozwoli po pierwsze poczuć się bezpiecznie domownikom każdego dnia. Osoby słabowidzące i niesłyszące, które chcą pozostać w stałym kontakcie ze swoim domem, mogą skorzystać z urządzenia wspomagającego, niezależnie od swojego położenia. Urządzenie pozwala kontrolować osoby, które chcą wejść do budynku lub na posesję domowników.

Wideodomofon to po pierwsze stacja bramowa z kamerą zamontowaną przy wejściu do budynku lub posesji oraz monitorem w mieszkaniu. To urządzenie chroni przed zagrożeniami a także nieproszonymi gośćmi, takimi jak włamywacze. Z pozycji mieszkania możemy wprowadzić komunikację głosową z osobą, która znajduje się przed budynkiem dodatkowo możemy przyjrzeć się tej osobie z dokładnością za pomocą wbudowanej kamery. Wideodomofon to wysokiej jakości sprzęt, który powinien być wyposażeniem każdego domu, a także mieszkania.

Funkcje Classe 300X13E

Nowy wideodomofon Wi-Fi Classe 300X13E umożliwia obsługę funkcji systemu wideodomofonowego przy użyciu powiązanego z nim smartfona:

  • pętla indukcyjna producenci wideodomofonów poszli o krok dalej. Działanie urządzeń przeznaczonych dla osób niedosłyszących opiera się głównie na komunikatach świetlnych czy wibrujących. Takie rozwiązanie może działać na kilka sposobów. Zalety takich systemów jest po pierwsze przekaz sygnału bezpośrednio do aparatu słuchowego, poprawiają jakość życia i zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku. Dzięki niej osoby niedosłyszące, korzystające z aparatu słuchowego, odbierają nieskazitelne czysty i wyraźny dźwięk. W ustawieniach można zmienić dźwięki, którymi smartfon na przykład powiadamia o połączeniach, wiadomościach tekstowych, poczcie głosowej i innych zdarzeniach. Producenci postanowili dodać do smartfona podobną funkcję. To powiadomienie dźwiękowe, które będą generowane przez telefony. Nowa funkcja pozwala rozpoznawać różnych dźwięków na przykład dzwonek do drzwi, dzwonek do telefonu stacjonarnego. W momencie rozpoznania jednego z tych dźwięków pojawi się powiadomienie z wibracją. Takie powiadomienie dźwiękowe można włączyć w ustawieniach ułatwień dostępności.

Funkcje i Możliwości Smart Wideodomofonu: Komunikacja i Dostępność

  • pamięć i sekretarka można nagrać wiadomość, która zostanie odtworzona osobom dzwoniącym do bramy, pod Twoją nieobecność. Osoby dzwoniące są nagrywane na 15 sekundowym filmiku (w podsumowując może zostać nagranych 25 filmików w wysokiej rozdzielczości, 150 filmików w niskiej rozdzielczości).
  • wiadomości i notatki dzięki tej funkcji pozostawisz informacje pozostałym domownikom. Limit wiadomości przechowuje w pamięci do czasu skasowania. Nawet do czasu przekroczenia limitu. Limit wiadomości tekstowych to 50, limit wiadomości głosowych o dodatkowo 20.
  • pracownia/gabinet zawodowy umożliwia automatyczne otwieranie zamka bez odbierania połączenia. Jest to doskonałym rozwiązaniem dla osób prowadzących działalność usługową w swoim domu.
  • istnieje możliwość podłączenia innych wideodomofonów zainstalowanych w domu, co pozwala na, na przykład prowadzenie rozmów między domownikami na różnych piętrach.
  • moduł Wi-Fi służy do komunikacji wideodomofonu ze smartfonem. Brak internetu lub Wi-Fi uniemożliwi jedynie sterowanie nim za pomocą telefonu. Użytkownik ma zdalny dostęp i możliwość konfiguracji z każdego miejsca. Odbierając połączenie, stacja wewnętrzna wysyła stosowny komunikat na smartfon właściciela. Umożliwia mu to otwarcie drzwi każdego miejsca na świecie.

Dlaczego warto zakomunikować wideodomofon ze smartfonem?

Głównie z powodów bezpieczeństwa łatwiej jest odczytać intencje osoby, z którą rozmawiamy, patrząc jej w oczy.

Podsumowując zarządzanie domem jest możliwe zawsze i wszędzie dziki temu! A dokładniej mówiąc otwierać zamek, rozmawiać z osobami dzwoniącymi do drzwi, podglądać obraz kamer wewnętrznych i zewnętrznych, a nawet na przykład włączać zraszacze oraz oświetlenie w ogrodzie. Bezpieczeństwo domu jest teraz bezproblemowe w jednym słowie!