Aplikacja na smartfony WIDEX MOMENTPrzeczytasz w 6 min

Ilustracja przedstawia aplikację do aparatów słuchowych Widex Moment

Podstawowym zadaniem aparatów słuchowych jest zaspokojenie potrzeb słuchowych użytkownika w każdej możliwej sytuacji życia codziennego. Dlatego dzisiejsze aparaty słuchowe oferują zaawansowane automatyczne przetwarzanie. W ciągu ostatnich lat firma Widex opracowała szereg funkcji zapewniających użytkownikom najlepszą możliwą automatyczną i to z dobrymi wynikami.

Aplikacja WIDEX MOMENT została zaprojektowana do współpracy z aparatami słuchowymi Widex Moment Bluetoooth. Dzięki aplikacji można sterować i personalizować swoje aparaty słuchowe za pomocą telefonu Apple lub Android. Można także przesyłać strumieniowo bezpośrednio do iPhone’a.

Aplikacja Widex Moment na smartfony oferuje wiele funkcji i opcji do każdej sytuacji akustycznej. Ten obraz zawiera przegląd tych podstawowych funkcji ekran główny aplikacji moment zapewnia dostęp do wielu funkcji. Zacznijmy od góry ekranu w lewy górny róg to wskaźnik baterii, stuknięcie pokaże poziom naładowania baterii osobno do prawego aparatu słuchowego zapewnia również łatwy sposób potwierdzenia, że aparat słuchowy jest połączony z telefonem.

 

Ilustracja przedstawia szczegółowy stan baterii.

Ilustracja przedstawia szczegółowy stan baterii i wyświetla stan połączenia z aplikacją.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomoc przewodnik w prawym górnym rogu to znak zapytania. Dotknięcie powoduje wyświetlenie przewodnika pomocniczego, przesunięcie palcem w prawo lub w lewo, aby przeglądać opisy niektórych różnych funkcji w aplikacji.

Ilustracja przedstawia wybór programu słyszenia. Ilustracja przedstawia kontrolę głośności. Ilustracja przedstawia wycisz/wyłącz wyciszenie aparatów słuchowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

W dolnej jednej trzeciej części ekranu zobaczysz dostępne programy słuchania. Program Uniwersalny to program adaptacyjny, który dostosowuje się do Twojej listy, automatycznie dostosowuje środowisko w zależności od ubytku.  W zależności od ubytku słuchu możesz mieć program PureSound, który jest również adaptacyjny. Możesz także mieć inne programy, takie jak program Muzyka, w zależności od potrzeb słuchania. Kontrole preferencji i korektor używają suwaka na środku ekranu, aby dostosować głośność aparatów słuchowych. Można przeciągnąć suwak w prawo, aby zwiększyć głośność lub w lewo, aby ją zmniejszyć. Jeśli chcesz wyciszyć aparaty słuchowe, można stuknąć ikonę po lewej stronie suwaka. Jeśli chcesz regulować głośność osobno w lewym i prawym aparacie słuchowym. Ikona po prawej stronie paska głośności, aby przeciągnąć suwak oddzielnie dla każdego aparatu słuchowego.

Ilustracja przedstawia program Muzyka.Ilustracja przedstawia regulacja głośności w prawo i w lewo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma opracowała kolejne programy Comfort i Impact. Program Impact ma na celu dostarczanie większej liczby wskazówek głosowych i poprawę zrozumiałości mowy. Czyni to przez optymalizację wzmacniacza mowy i kompresora o zmiennej prędkości oraz zapewnienie większego wzmocnienia przy wysokich częstotliwościach. Program Comfort został zaprojektowany, aby zapewnić użytkownikom komfortowe wrażenia słuchowe przy jednoczesnym zachowaniu połączenia słuchowego z otoczeniem. Czyni to, emitując mniej bardzo głośnych i bardzo cichych dźwięków.

Na dole widać, że są trzy możliwości głośność telewizora, mikser dźwięku, korektor. Głośność dostosowuje głośność dla każdego aparatu słuchowego indywidualnie. Mikser dźwięku to lewy i prawy, który jest podświetlony na niebiesko, można wybrać, czy chcesz, aby Twoje aparaty słuchowe skupiały się na otoczeniu, czy na drugim wejściu, takim jak przesyłanie strumieniowe.

Ilustracja przedstawia przesyłanie strumieniowo dźwięk bezpośrednio z iPhone do aparatów słuchowych.Ilustracja przedstawia kontrolowanie i dostosowanie do swoich upodobań.Ilustracja przedstawia wyrównanie dźwięku wykonane przez Ciebie.Korektor umożliwia dostosowanie dźwięku w zakresie basów, średnich lub wysokich tonów, aby uzyskać bardziej osobisty dźwięk lub wybrać jedno z ustawień wstępnych na dole ekranu.

 

 

 

 

 

 

Program „Zapisz jako” można użyć tych ustawień jako ustawień tymczasowych lub zapisać ustawienia jako osobisty program do łatwego dostępu w przyszłości, jeśli zdecydujesz się nie zapisywać tych ustawień, kiedy skończysz ich słuchać. Aby zapisać ustawienia, dotknij niebieskiego przycisku Zapisz i wprowadź nazwę swojego programu i wybierz ikonę. Ten nowy program osobisty zostanie dodany na końcu opcji programu słuchania.

Ilustracja przedstawia programy osobiste.Ilustracja przedstawia wpisanie nazwy własnego wyboru programu słyszenia.Widex 16 Widex 17

Teraz nowo utworzony program osobisty jest wyświetlany na liście dostępnych programów, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem ekranu głównego. Można stuknąć tam kropki, aby otworzyć więcej opcji. Tutaj możesz zmienić nazwę programu, ikonę, zdjęcie lub aktywować funkcję geotagowanie lokalizacji dla tego programu.

Widex 18

My Sound działa przy użyciu sztucznej inteligencji, statystycznych modeli prawdopodobieństwa i grupowania danych preferencji użytkownika w celu określenia idealnych ustawień dla każdego scenariusza. Jeśli pacjent nie jest w pełni zadowolony z dźwięku swoich aparatów słuchowych w danym momencie, może włączyć My Sound i wskazać swoją „sytuację” i „zamiar”.

Dostęp do niego można uzyskać dotykając ikony „Mój dźwięk” na środku dolnego paska na ekranie głównym. „Mój dźwięk jest naszym darem sztucznej inteligencji. Użytkownik otrzymuje rekomendacje oparte na danych uzyskanych od użytkowników aparatów słuchowych na całym świecie.

Ilustracja przedstawia dostosowanie swojego dźwięku.Ilustracja przedstawia wybór klasycznego porównania bardziej wyjątkowego dźwięku.

 

Można słuchać serii porównań, aby uzyskać preferowany dźwięk określonej sytuacji odsłuchowej. Jeśli użytkownik szuka bardziej wyjątkowego dźwięku, może wybrać klasyczne porównanie, do którego jest przyzwyczajony, dotykając przycisku SoundSense Learn. My Sound przynosi również korzyści protetykom słuchu.

 

 

 

 

 

Kierunkowy fokus pozwala wybrać kierunek, w którym chcesz korygować głośność dźwięku w celu wyrównywania nagłych zmian jej poziomu. Kompresory pozwalają podkreślać i uwypuklać wybrane ścieżki z przodu, z tyłu lub z prawej strony. Na przykład, jeśli prowadzisz samochód i chcesz skupić się na słuchaniu pasażera mówiącego po twojej prawej stronie. Stuknięcie w prawo, a mikrofony aparatów słuchowych uwydatnią dźwięk dochodzący z prawej strony.

Ilustracja przedstawia skupienie kierunkowe z przodu, z prawej i z tyłu. Ilustracja przedstawia wybór kierunkowy z prawej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilustracja przedstawia przewodnik, rozwiązywanie problemów.

 

 

Innym przykładem jest ikona menu w prawym dolnym rogu ekranu, która pozwala uzyskać dostęp do funkcji znajdowania moich aparatów słuchowych oraz przewodnika połączeń samouczki wideo i często zadawane pytania.

 

 

 

 

Mikser dźwięku w przypadku przesyłanie strumieniowego dźwięku do aparatu słuchowego, można dostosować balans dźwięku dochodzącego z mikrofonu aparatu słuchowego. Z sygnału przesyłanie przesyłanego strumieniowo podczas przesyłanie strumieniowego można dotknąć ikony po prawej stronie suwaka regulacji głośności.

Ilustracja przedstawia program dobrego samopoczucia i relaksu słuchania muzyki.

Ilustracja przedstawia regulacja głośności w prawo i w lewo.

 

Tutaj mamy dwie opcji w tym menu dźwięk mikser. Można przeciągnąć suwak w lewo, aby zwiększyć nacisk na dźwięki dochodzące z mikrofonu aparatu słuchowego i w prawo aby zwiększyć nacisk na sygnał przesyłany strumieniowo.

 

 

 

 

 

Dzięki Widex MySound jest to możliwe. MySound łączy prawdziwe ludzkie doświadczenia z ogromną mocą sztucznej inteligencji i kondensuje je w prostej i łatwej w użyciu aplikacji na smartfony.