SMART HOME dla osoby niepełnosprawnej – WideodomofonPrzeczytasz w 4 min

Ilustracja przedstawia wideodomofon monitor dotykowy głośnomówiący z ekranem wbudowanym Wifi.

„Wideodomofon Classe 300X13E co to jest?

Classe 300X13E jest innowacyjnym modelem wideodomofonu głośnomówiącego, który można obsługiwać ze smartfonów z systemem operacyjnym Android lub iOS. Wystarczy zainstalować darmową aplikację Door Entry, dostępną w Google Play lub App Store. Dzięki łączności Wi-Fi komunikuje się z aplikacją na smartfonie.

Wideodomofon to urządzenie, które pozwoli poczuć bezpiecznie domownikom każdego dnia. Urządzenie wspomagające dla osób słabowidzącej i niesłyszących, które chcą pozostać w kontakcie ze swoim domem, bez względu na to, gdzie się znajdują. Urządzenie pozwala kontrolować osoby, które chcą wejść do budynku lub na posesję domowników.

Wideodomofon składa się przede wszystkim ze stacji bramowej z wbudowaną kamerą, która montowana jest przy wejściu do budynku  lub przy wyjeździe na posesję oraz z monitora, który instalowany jest w mieszkaniu. Takie urządzenie pozwalają przede wszystkim uchronić przed naszym zagrożeniem lub nieproszonymi gośćmi np.włamywaczami. Z pozycji mieszkania możemy wprowadzić komunikację głosową z osobą, która znajduje się przed budynkiem oraz możemy przyjrzeć się tej osobie z dokładnością za pomocą wbudowanej kamery. Wideodomofon to wysokiej jakości sprzęt, który powinien być wyposażeniem każdego domu i mieszkania.

Nowy wideodomofon Wi-Fi Classe 300X13E umożliwia obsługę funkcji systemu wideodomofonowego przy użyciu powiązanego z nim smartfona:

  • pętla indukcyjna producenci wideodomofonów poszli o krok dalej. Działanie urządzeń przeznaczonych dla osób niedosłyszących opiera się głównie na komunikatach świetlnych czy wibrujących. Takie rozwiązanie może działać na kilka sposobów. Zalety takich systemów jest przekaz sygnału bezpośrednio do aparatu słuchowego, poprawiają jakość życia i zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku. Dzięki niej osoby niedosłyszące, korzystające z aparatu słuchowego, odbierają nieskazitelne czysty i wyraźny dźwięk. W ustawieniach można zmienić dźwięki, którymi smartfon powiadamia o połączeniach, wiadomościach tekstowych, poczcie głosowej i innych zdarzeniach. Producenci postanowili dodać do smartfona podobną funkcję. To powiadomienie dźwiękowe, które będą generowane przez telefony. Nowa funkcja pozwala rozpoznawać różnych dźwięków, dzwonek do drzwi, dzwonek do telefonu stacjonarnego. W momencie rozpoznania jednego z tych dźwięków pojawi się powiadomienie z wibracją. Takie powiadomienie dźwiękowe można włączyć w ustawieniach ułatwień dostępności.
  • pamięć i sekretarka można nagrać wiadomość, która zostanie odtworzona osobom dzwoniącym do bramy, pod Twoją nieobecność. Osoby dzwoniące są nagrywane na 15 sekundowym filmiku (w sumie może zostać nagranych 25 filmików w wysokiej rozdzielczości, 150 filmików w niskiej rozdzielczości).
  • wiadomości i notatki dzięki tej funkcji pozostawisz informacje pozostałym domownikom. Limit wiadomości przechowuje w pamięci do czasu skasowania. Nawet do czasu przekroczenia limitu. Limit wiadomości tekstowych to 50, limit wiadomości głosowych to 20.
  • pracownia/gabinet zawodowy umożliwia automatyczne otwieranie zamka bez odbierania połączenia. Jest to doskonałym rozwiązaniem dla osób prowadzących działalność usługową w swoim domu.
  • możliwość podłączenia innych wideodomofonów zainstalowanych w domu, tak aby można prowadzić rozmowy między domownikami na różnych piętrach.
  • moduł Wi-Fi służy do komunikacji wideodomofonu ze smartfonem. W przypadku wyłączenia internetu lub Wi-Fi nie będziesz mógł sterować nim przez telefon. Użytkownik ma zdalny dostęp i możliwość konfiguracji z każdego miejsca. Gdy stacja wewnętrzna odbiera połączenie, właściciel dostaje odpowiedni komunikat na smartfonie. Umożliwia mu to otwarcie drzwi każdego miejsca na świecie.

Dlaczego warto zakomunikować wideodomofon ze smartfonem?

Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, widząc osobę, która z nami rozmawia, łatwiej jest odczytać jej intencje.

Dzięki temu można „zarządzać domem” zawsze i wszędzie! A dokładniej mówiąc otwierać zamek, rozmawiać z osobami dzwoniącymi do drzwi, podglądać obraz kamer wewnętrznych i zewnętrznych, a nawet włączać zraszacze oraz oświetlenie w ogrodzie. Jednym słowem bezpieczeństwo domu nie jest już problemem!