Wizyta na pasiece z ADAPA
W dniu wczorajszym siedzibę naszej firmy odwiedziła grupa podopiecznych z Fundacji ADAPA. Byliśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy podzielić się z nimi naszą pasją i pokazać, jak funkcjonuje nasza firma oraz pasieka. To był wyjątkowy dzień, pełen fascynujących doświadczeń.
Najpierw zaprowadziliśmy naszych gości do pasieki, gdzie mieli okazję zobaczyć pszczelą pracę. Przedstawiliśmy im proces zbierania pyłku i nektaru z kwiatów oraz jak powstaje miód, który następnie jest zamknięty w słoikach. Prowadziliśmy ich przez magazyn pasieczny, a następnie spacerowaliśmy po pasiece, gdzie znajdują się ule. Znaleźliśmy również drzewa owocowe, takie jak:
- akacja,
- lipa
- kasztan
- różnorodne kwiaty.
Przedstawiliśmy również miejsce, w którym przechowujemy nasze słoiki z miodem.
Następnie zaprosiliśmy siedmiu podopiecznych wraz z opiekunami do naszej sali, gdzie opowiedzieliśmy im więcej o naszej pasiece przyfirmowej. Było to pełne interakcji spotkanie, podczas którego każdy mógł spróbować naszego smacznego miodu i samodzielnie spakować słoiki, przygotowując je do przyszłej sprzedaży. Wytworzyliśmy również świece z wosku pszczelego, które nasi goście mogli zabrać do domu.
O działalności
Podczas tego spotkania mieliśmy również okazję opowiedzieć o naszej działalności związanej z dostępnością. Wszyscy byli bardzo zainteresowani i zgodziliśmy się, że będziemy częściej organizować takie spotkania i prelekcje.
Współpracujemy z Fundacją ADAPA przy projektach związanych z dostępnością oraz analizą tekstu łatwego do czytania w ramach naszego projektu “łatwytekst.pl”.
Zachęcamy do odwiedzenia strony Fundacji ADAPA oraz profilu na Facebooku, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat naszego spotkania. To był wspaniały dzień pełen edukacji, wzajemnej inspiracji i radości z dzielenia się naszą pasją z innymi.
Ekspert ds. dostępności cyfrowej z 5-letnim doświadczeniem, mający na koncie ponad 500 audytów stron i aplikacji mobilnych. Jest absolwentem Akademii Morskiej w Gdyni. Poza pracą profesjonalną, jest pasjonatem sportu i psychologii, co przekłada się na jego funkcję prezesa Stowarzyszenia Aktywne Kosakowo. Jego zrozumienie technicznych i ludzkich aspektów dostępności pochodzi z połączenia wiedzy zawodowej z zainteresowaniami osobistymi.