Bardzo często ubieralne technologie oferują swoje możliwości osobom naprawdę tego potrzebujących. Niepełnosprawni oraz seniorzy już od dawna otrzymują wsparcie noszonych gadżecików. która mają ułatwić im codziennie zadania. Opaska Sunu Band umożliwia poruszanie się bez użycia laski i pomaga unikać kolizji dzięki sonarowi i sygnałom wibracyjnym.
Sunu Band to noszona na nadgarstku inteligenta opaska, która pomaga osobom niewidomych i niedowidzących w orientacji przestrzennej. Jej kształt jest prostokątny, a wymiary wynoszą około 5,5 cm na 3 cm. Opaska wykonana jest z tworzywa sztucznego i posiada regulowany pasek, który umożliwia dopasowanie jej do różnych rozmiarów nadgarstków.
Opaska posiada wyświetlacz oraz przyciski do sterownia urządzeniem umieszczone na jej górze powierzchni. Po pierwsze bransoletka Sunu to projekt mający usprawnić ruch osobom mającym problemy ze wzrokiem, a ten zastąpi im ultradźwiękowy czujnik. To urządzenie, noszone jak zegarek, działa jak niewidzialna biała laska, pozwalając wyczuć otoczenie poprzez wibracje.
Bransoletka Sunu dostosowuje odczyt obiektów do odległości za pomocą regulowanych czujników. Dodatkowo, dzięki wibracjom w dłoni, można odczuwać przeszkody, co pozwala na dokładniejsze poruszanie się niż z użyciem tradycyjnej laski, a zasięg pomocy wynosi do 4 metrów. To pozwala osobom szybciej poruszającym się osiągnąć większy zasięg
Głównym celem wykrywania obiektów jest na przykład identyfikacja ścian i większych, nieruchomych przeszkód na drodze. Wsparcie takiej bransoletki ma podnieść poczucie bezpieczeństwa i pewności. Dostępny jest tryb śledzenia innej osoby, który pozwala kontrolować odległość od “przewodnika” dzięki odbiciom. Wibracje mogą służyć do odczytu godziny i ustawiania budzika na nadgarstku.
Dzięki funkcjonalnościom takim jak kompas dotykowy, wyszukiwarka obiektów użyteczności publicznej i aplikacja nawigacji GPS, osoby niewidome mogą bezpiecznie poruszać się w nowych i nieznanych wcześniej miejscach, co daje im większą samodzielność. Sunu Band ponadto informuje o aktualnej lokalizacji, toczeniu oraz prowadzi drogą do wyznaczonego celu.
Testerka dostępności cyfrowej. Kształciła się w ośrodku dla osób słabo widzących i niewidomych w Bydgoszczy, a później studiowała w Gdyni na kierunku technik masażysta oraz pedagogikę.
Zdobywała doświadczenie zawodowe w klubie fitness. Aktywnie uprawia sport, reprezentując klub „Łuczniczka” w Bydgoszczy, grając w bowling i kręgle.
Brała udział w imprezach sportowych w Polsce i za granicą. Sport daje jej odwagę i motywuje do stawiania nowych celów.
W wolnym czasie czyta, spaceruje z psem i jeździ na rowerze.