nautil logo czarne

Artykuły

Konferencja „Dotknij trzeciego wymiaru”

Zdjęcie przedstawia salę konferencyjną z widownią skierowaną ku prezentacji. Na zdjęciu widać rzędy pustych krzeseł w kolorze jasnobrązowym skierowane ku scenie. Na scenie znajduje się stół z czterema osobami siedzącymi za nim, wydają się być prelegentami. Po lewej stronie stoi pulpit mówcy, a po prawej stronie widać statyw z kamerą filmującą wydarzenie. Na tle ściany umieszczono duży ekran, na którym wyświetlana jest prezentacja z napisem "Historia fundacji" i zdjęciami ludzi. Sala ma nowoczesne oświetlenie i drewniane panele na ścianach oraz suficie. Atmosfera wydaje się spokojna, z kilkoma słuchaczami siedzącymi w pierwszych rzędach.

17 listopada uczestniczyliśmy w ciekawym i inspirującym wydarzeniu, jakim była Konferencja „Dotknij trzeciego wymiaru”, odbywająca się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Organizatorem była Fundacja Prowadnica, która prowadzi badania dotyczące druku 3D. Tworzą ją młode, pełne pasji osoby niewidome.

Spotkanie dotyczyło szerokich możliwości, jakie daje osobom z dysfunkcją wzroku wykorzystanie druku 3D i Alfabetu Braille’a, oraz dalszych wyzwań. Można było obejrzeć i dotknąć wszystkich modeli zaprojektowanych przez Fundację, takich jak pomoce dydaktyczne wykorzystywane szczególnie do nauki przedmiotów ścisłych, oraz gry towarzyskie służące rozrywce.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych, cennych znajomości.