nautil logo czarne

Leszek Chojnicki

Absolwent Politechniki Gdańskiej na wydziale Elektronika, Telekomunikacja i Informatyka, kierunek Inteligentne systemy decyzyjne. Posiada 17-letnie doświadczenie w kierowaniu zespołami w różnych branżach związanych z inżynierią oraz IT.

Przez sześć lat pracował w magazynie gazu w Kosakowie, gdzie pełnił funkcję inżyniera systemów pomiarowych oraz kierownika zmiany. Kolejne pięć lat jego kariery zawodowej upłynęło na pracy dla firmy Enbio Sp. z o.o. Pełnił tam rolę inżyniera, automatyka oraz kierownika zespołu składającego się z czterech programistów, elektroników i automatyków. Był odpowiedzialny za takie projekty jak sterylizator przepływowy Flowjet, sterylizator mikrofalowy Microjet oraz parowy autoklaw medyczny klasy B – Enbio S i Enbio Pro.

Ilustracja przedstawia mężczyznę stojącego przy ściance. Jest to Leszek Chojnicki, właściciel firmy.

Od pięciu lat kieruje zespołem Nautil. Wykonał ponad 500 audytów dostępności cyfrowej. Jest pomysłodawcą bezpłatnych narzędzi przeznaczonych dla każdego, takich jak: generator deklaracji dostępności oraz generator tekstu ETR. Współtworzy cykliczne spotkania dotyczące dostępności A11y – Accessibility, które odbywają się w Gdańsku.

Jest ojcem dwójki dzieci i mężem wspaniałej żony. Jego pasją jest pszczelarstwo, rower oraz praca w stowarzyszeniu Aktywne Kosakowo, gdzie organizuje zajęcia z robotyki oraz zaprasza osoby niepełnosprawne do spotkań związanych z prowadzeniem pasieki.

Jest dumny z swojego zespołu i stara się, aby wszystkie działania były wykonane z dbałością o szczegóły. Łączy aspekty dostępności z wiedzą techniczną nabytą podczas całej drogi zawodowej.

Jego motto to: Inżynieria to sztuka tworzenia doskonałości w każdym szczególe.