Logo firmy Nautil

Karolina Rzepa

Testerka dostępności cyfrowej. Kształciła się w ośrodku dla osób słabo widzących i niewidomych w Bydgoszczy, a później studiowała w Gdyni na kierunku technik masażysta oraz pedagogikę.

Zdobywała doświadczenie zawodowe w klubie fitness. Aktywnie uprawia sport, reprezentując klub „Łuczniczka” w Bydgoszczy, grając w bowling i kręgle.

Brała udział w imprezach sportowych w Polsce i za granicą. Sport daje jej odwagę i motywuje do stawiania nowych celów.

W wolnym czasie czyta, spaceruje z psem i jeździ na rowerze.

Ilustracja przedstawia kobietę niewidzącą - Karolinę Rzepa.

Wpisy Karoliny

Na zdjęciu jest kobieta na przejściu dla pieszych w miejskiej scenerii. Ma na sobie elegancki, szary garnitur i białą bluzkę. Oczy ma zasłonięte czarną opaską. Trzyma białą laskę dla niewidomych, co sugeruje, że jest osobą niewidomą. Za nią widoczne są samochody i rozmyta sylwetka miasta z przechodniami. Całość kompozycji wydaje się być dynamiczna i pełna życia miejskiego.
Dostępność
Karolina Rzepa

Orientacja przestrzenna osób niewidomych

Osoby niewidome lub słabowidzące, zagrożone utratą wzroku, chcące opanować umiejętność samodzielnego poruszania się z użyciem białej laski, mogą skorzystać z zajęć z zakresu orientacji przestrzennej.

Na drugim obrazie przedstawiony jest dorosły mężczyzna o średniej karnacji z krótkimi, prostymi włosami. Siedzi on w wygodnym fotelu, na którym leży miękki, pluszowy koc. Jego nogi są częściowo przykryte tym kocem, co sugeruje przytulną atmosferę. Pokój jest delikatnie oświetlony, co przywodzi na myśl wieczór lub zmierzch. Mężczyzna wydaje się być zwrócony w stronę dużego telewizora, na którym wyświetlany jest koncert na żywo. Jego wyraz twarzy to wyraz radości i relaksu, a palce lekko stukają w rytm muzyki o podłokietnik fotela. Obok niego na podłodze leży pies przewodnik, co dodaje scenie domowego ciepła i spokoju.
Dostępność
Karolina Rzepa

Oglądanie filmów przez osoby niewidome.

Długie, chłodne, jesienne wieczory raczej nie zachęcają do podejmowania aktywności na świeżym powietrzu. W tym okresie większość osób chętnie wybiera domowe zacisze i wieczór z

Na zdjęciu widoczny jest automat do odbioru paczek (paczkomat) firmy InPost. Urządzenie to jest umieszczone na zewnątrz i składa się z szeregu małych, zamkniętych skrytek, oznaczonych numerami dla poszczególnych przesyłek. Po lewej stronie znajduje się ekran dotykowy do obsługi systemu oraz instrukcje użytkowania. Automat jest biały z charakterystycznymi pomarańczowo-szarymi akcentami firm InPost i Allegro, a na środku i po prawej stronie ma duże logo InPost. Nad ekranem dotykowym znajduje się logo Allegro Smart, a pod nim hasło promocyjne "Oszczędzaj na dostawach". Z prawej strony, w dolnej części urządzenia umieszczony jest napis "Paczkomat 24h", co wskazuje na całodobową dostępność usługi. Automat stoi na brukowanej nawierzchni, a w tle widać zieloną trawę i niewielki budynek mieszkalny przy słonecznej pogodzie.
Dostępność
Karolina Rzepa

Obsługa paczkomatu przez osobę niewidomą.

Paczkomaty Inpost to urządzenia, które pojawiają się w dużych miastach i mniejszych miejscowościach jak grzyby po deszczu. W ciągu ostatnich lat zyskały wielu zwolenników ze

Osoba wkładająca kartkę do urny wyborczej. Zdjęcie jest konturowe, przedstawiające sylwetkę ręki z zegarkiem na nadgarstku trzymającą kartkę nad urną na jasnym tle.
Dostępność
Karolina Rzepa

Wybory – dostępność głosowania dla osób niewidomych

Niezależnie od wyznawanych poglądów, dla większości z nas udział w wyborach jest obywatelskim obowiązkiem. Osoby z niepełnosprawnościami stanowią liczną grupę wyborców, która napotyka na różne