Szukaj
Zamknij wyszukiwarkę

Karolina Rzepa

Testerka dostępności cyfrowej. Kształciła się w ośrodku dla osób słabo widzących i niewidomych w Bydgoszczy, a później studiowała w Gdyni na kierunku technik masażysta oraz pedagogikę.

Zdobywała doświadczenie zawodowe w klubie fitness. Aktywnie uprawia sport, reprezentując klub „Łuczniczka” w Bydgoszczy, grając w bowling i kręgle.

Brała udział w imprezach sportowych w Polsce i za granicą. Sport daje jej odwagę i motywuje do stawiania nowych celów.

W wolnym czasie czyta, spaceruje z psem i jeździ na rowerze.

Ilustracja przedstawia kobietę niewidzącą - Karolinę Rzepa.

Wpisy Karoliny

Na ekranie widoczny jest interfejs aplikacji PiccyBot. Z lewej strony widać ikonę robota oraz przycisk aparatu, poniżej tekst informujący o możliwości wyboru obrazu do analizy. W środkowej części ekranu trwa proces przetwarzania zdjęcia z wideo, z napisem "Processing...". Z prawej strony znajduje się zakładka ustawień aplikacji, w której użytkownik może wybrać głos, włączyć osobowość, dostosować szybkość mówienia oraz jakość wideo.
Dostępność
Karolina Rzepa

Aplikacja PiccyBot

Dzięki dynamicznemu rozwojowi nowoczesnych technologii, osoby z niepełnosprawnościami zyskują coraz większą niezależność. Mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz mają szersze możliwości wyboru ścieżki edukacyjnej,

Na zdjęciu przedstawiono dwie dłonie na jasnoniebieskim tle, wykonujące gest w Polskim Języku Migowym. Palce obu dłoni są złożone, a kciuki stykają się delikatnie. Gest ten może być elementem komunikacji migowej, symbolizując pewne słowo lub frazę.
Dostępność
Karolina Rzepa

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

Ostatni tydzień września to czas, który w przestrzeni publicznej jest poświęcony osobom głuchym i ich problemom. Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego to kluczowe wydarzenia,

Kolorowa grafika przedstawiająca różne popularne emotikony, takie jak uśmiechnięte buźki, serca i kciuki w górę, unoszące się na tle gradientu w jasnych barwach – niebieskim, żółtym i różowym. Emotikony są rozmieszczone w różnych rozmiarach, tworząc wrażenie ruchu w wirtualnej przestrzeni. Całość oddaje radosny i lekki charakter komunikacji cyfrowej z użyciem emotikonów.
Dostępność
Karolina Rzepa

Światowy Dzień Emotikona

19 września obchodzimy Światowy Dzień Emotikona – symbolu graficznego, który ułatwia wyrażanie emocji, nastroju oraz przedstawia zwierzęta, przedmioty i miejsca. Emotikony są powszechnie używane w

Szkolny korytarz wypełniony uczniami i rodzicami w trakcie pierwszych dni roku szkolnego. Wśród nich znajduje się niewidomy rodzic z białą laską, prowadzony przez pomocnego rodzica w stronę swojego dziecka. W tle widać rzędy szafek oraz kolorowe plecaki. Atmosfera jest życzliwa i pełna wsparcia, z ciepłym oświetleniem, które podkreśla inkluzywność przestrzeni.
Dostępność
Karolina Rzepa

Niewidomi rodzice w szkole

Ostatnie dni wakacji oraz początek roku szkolnego to intensywny, a nierzadko stresujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Rozpoczęciu ścieżki edukacyjnej lub powrotowi do

Fragment planszy gry „Dostępny urząd”, z napisem „Współpraca na rzecz dostępności” w centralnym kole. Na zewnętrznym okręgu planszy widoczne są różnokolorowe pola, każde z innym napisem: „ZDARZENIE”, „DOSTĘP ALTERNATYWNY”, „DOBRA PRAKTYKA”, „ZADANIE”, „BRAK DOSTĘPNOŚCI”. Pola mają różne kolory i ikony, takie jak znak zapytania, diament, moneta.
Dostępność
Karolina Rzepa

Gra planszowa o dostępności

Nauka przez zabawę pozwala na przyswajanie wiedzy w przyjemnej atmosferze, a element rywalizacji może być dodatkową motywacją nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

aplikacja bezpieczna rodzina
Dostępność
Karolina Rzepa

Aplikacja Bezpieczna Rodzina

Nieustanny postęp technologiczny sprzyja pojawianiu się narzędzi umożliwiających zapewnienie większego bezpieczeństwa członkom rodziny poprzez kontrolowanie położenia posiadanych przez nich telefonów i urządzeń. Lokalizatory GPS są