Szukaj
Zamknij wyszukiwarkę

Karolina Rzepa

Testerka dostępności cyfrowej. Kształciła się w ośrodku dla osób słabo widzących i niewidomych w Bydgoszczy, a później studiowała w Gdyni na kierunku technik masażysta oraz pedagogikę.

Zdobywała doświadczenie zawodowe w klubie fitness. Aktywnie uprawia sport, reprezentując klub „Łuczniczka” w Bydgoszczy, grając w bowling i kręgle.

Brała udział w imprezach sportowych w Polsce i za granicą. Sport daje jej odwagę i motywuje do stawiania nowych celów.

W wolnym czasie czyta, spaceruje z psem i jeździ na rowerze.

Ilustracja przedstawia kobietę niewidzącą - Karolinę Rzepa.

Wpisy Karoliny

GPT Lalka Barbie z niepełnosprawnością wzroku. Ma długie brązowe włosy, ubrana jest w różową bluzkę z krótkim rękawem i fioletową, wielowarstwową spódniczkę. W jednej ręce trzyma białą laskę z czerwonym końcem, używaną przez osoby niewidome. Na głowie ma ciemne okulary przeciwsłoneczne.
Dostępność
Karolina Rzepa

Lalki Barbie z niepełnosprawnością

Edukowanie społeczeństwa w zakresie funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami oraz promowanie różnorodności może odbywać się na różne sposoby. Najważniejszy jest efekt podejmowanych działań, które warto wdrażać

Scena przedstawia osobę skanującą kod QR smartfonem na opakowaniu produktu spożywczego w sklepie. W tle widać plakat reklamowy na przystanku autobusowym z kodem QR, bilet kolejowy z kodem QR, drzwi gabinetu z informacjami kontaktowymi zapisanymi w kodzie QR oraz kod QR przy eksponacie w muzeum. Obraz jest jasny, nowoczesny i pełen szczegółów, ukazując różnorodność i uniwersalność kodów QR w codziennym życiu.
Edukacja
Karolina Rzepa

Wykorzystanie kodów QR przez osoby niewidome

Coraz większą popularnością w przestrzeni publicznej cieszą się kody QR, czyli dwuwymiarowe kody graficzne służące do przechowywania informacji, występujące w postaci ciemnych i jasnych kwadratów.

Na obrazie widoczna jest różnorodna grupa ludzi korzystających z pięknie zaprojektowanej przestrzeni publicznej. Widać parki, nowoczesne budynki i dostępne ścieżki. Scena przedstawia osoby w różnym wieku i o różnych możliwościach, w tym osobę na wózku inwalidzkim, starszą parę, rodzica z wózkiem dziecięcym oraz bawiące się dzieci. Architektura łączy zielone przestrzenie z funkcjonalnymi i estetycznymi elementami, promując zasady inkluzywności i uniwersalnego projektowania. Atmosfera jest żywa i przyjazna, podkreślając harmonijne współistnienie natury i miejskiego życia.
Dostępność
Karolina Rzepa

Światowy Dzień Architektury – 1 lipca

Architektura jest sztuką tworzenia przestrzeni, w której żyjemy, pracujemy, uczymy się, korzystamy z obiektów rekreacyjnych i odpoczywamy. Jest tłem dla naszej codzienności. Światowy Dzień Architektury