Szukaj
Zamknij wyszukiwarkę

Karolina Rzepa

Testerka dostępności cyfrowej. Kształciła się w ośrodku dla osób słabo widzących i niewidomych w Bydgoszczy, a później studiowała w Gdyni na kierunku technik masażysta oraz pedagogikę.

Zdobywała doświadczenie zawodowe w klubie fitness. Aktywnie uprawia sport, reprezentując klub „Łuczniczka” w Bydgoszczy, grając w bowling i kręgle.

Brała udział w imprezach sportowych w Polsce i za granicą. Sport daje jej odwagę i motywuje do stawiania nowych celów.

W wolnym czasie czyta, spaceruje z psem i jeździ na rowerze.

Ilustracja przedstawia kobietę niewidzącą - Karolinę Rzepa.

Wpisy Karoliny

Szkolny korytarz wypełniony uczniami i rodzicami w trakcie pierwszych dni roku szkolnego. Wśród nich znajduje się niewidomy rodzic z białą laską, prowadzony przez pomocnego rodzica w stronę swojego dziecka. W tle widać rzędy szafek oraz kolorowe plecaki. Atmosfera jest życzliwa i pełna wsparcia, z ciepłym oświetleniem, które podkreśla inkluzywność przestrzeni.
Dostępność
Karolina Rzepa

Niewidomi rodzice w szkole

Ostatnie dni wakacji oraz początek roku szkolnego to intensywny, a nierzadko stresujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Rozpoczęciu ścieżki edukacyjnej lub powrotowi do

Fragment planszy gry „Dostępny urząd”, z napisem „Współpraca na rzecz dostępności” w centralnym kole. Na zewnętrznym okręgu planszy widoczne są różnokolorowe pola, każde z innym napisem: „ZDARZENIE”, „DOSTĘP ALTERNATYWNY”, „DOBRA PRAKTYKA”, „ZADANIE”, „BRAK DOSTĘPNOŚCI”. Pola mają różne kolory i ikony, takie jak znak zapytania, diament, moneta.
Dostępność
Karolina Rzepa

Gra planszowa o dostępności

Nauka przez zabawę pozwala na przyswajanie wiedzy w przyjemnej atmosferze, a element rywalizacji może być dodatkową motywacją nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

aplikacja bezpieczna rodzina
Dostępność
Karolina Rzepa

Aplikacja Bezpieczna Rodzina

Nieustanny postęp technologiczny sprzyja pojawianiu się narzędzi umożliwiających zapewnienie większego bezpieczeństwa członkom rodziny poprzez kontrolowanie położenia posiadanych przez nich telefonów i urządzeń. Lokalizatory GPS są

GPT Lalka Barbie z niepełnosprawnością wzroku. Ma długie brązowe włosy, ubrana jest w różową bluzkę z krótkim rękawem i fioletową, wielowarstwową spódniczkę. W jednej ręce trzyma białą laskę z czerwonym końcem, używaną przez osoby niewidome. Na głowie ma ciemne okulary przeciwsłoneczne.
Dostępność
Karolina Rzepa

Lalki Barbie z niepełnosprawnością

Edukowanie społeczeństwa w zakresie funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami oraz promowanie różnorodności może odbywać się na różne sposoby. Najważniejszy jest efekt podejmowanych działań, które warto wdrażać